Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır ?

Evde Doğal Saç Bakımı Nasıl Yapılır?


Evde Saç Bakımının Önemi
     Doğal saç bakımı doğal ürünlerle yapıldığı için hem daha sağlıklı hem de daha iyi sonuçlar verir. Ve olumsuz yan etkilere sebep olmaz. Uygulanan bakımlarla saçlar kısa sürede tekrar sağlıklı ve parlak hallerine kavuşur. Doğal saç bakımında en çok tercih edilen maddeler bal, zeytinyağı, bademyağı, yumurta ve çeşitli meyvelerdir. İşte evde kolayca hazırlayıp uygulayabileceğiniz doğal saç maskeleri.

Bal ile Yapılabilecek Doğal Saç Bakımı
     Bal çok iyi bir nemlendirici olması sebebiyle saçlara harika bir görünüm, sağlık ve yumuşaklık katar. Bu nedenle saç bakımında en çok tercih edilen doğal maddedir. Saç derisindeki tahriş ve pullanma için ideal bir kepek önleyici ve cilt dostudur.

Saçlarınızı Parlatan Bal Maskesi
     4 su bardağı sıcak suyun içinde 1 çay kaşığı bal katılarak eritilir. Daha sonra yıkanmış ve temiz saçlara elde edilen karışım saç diplerine değdirmeden saç tellerine masaj yaparak yedirilir. Sonrasında ise durulamadan saçlar kurutulur. Bu maske saçlara doğal bir parlaklık katar.

Bal ile Saç Bakım Kremi Nasıl Yapılır?
     Yarım çay bardağı balın içine 1 tatlı kaşığı zeytinyağı eklenip karıştırılır. Elde edilen karışım saçlara masaj yapılarak sürülür ve saçlar bir bone ya da havlu ile sarılıp 40-45 dakika bu şekilde bekletilir. Daha sonra saçlar ılık su ile yıkanıp durulanır. Bu maske saça canlılık katacaktır.


Yumurta ile Saç Bakımı Nasıl Yapılır?
     Yumurta içeriğindeki proteinler ile saçarlı parlatıcı, onarıcı ve yumuşatıcı etkiler gösterir. Bu nedenler en çok tercih edilen saç bakım ürünleri arasında yer alır.
     Yumurta ile yapılabilecek en kolay ve en doğal maske şu şekildedir. Bir kâseye 2 yumurta kırıp 3-4 yemek kaşığı zeytinyağı eklenerek güzelce karıştırılır. Elde edilen karışım saç tellerine ve saç derisine sürülerek yarım saat bu şekilde bekletilir ve ılık su ile yıkayarak temizlenir. Bu saçlara doğal bir parlaklık ve yumuşaklık katacaktır.


Diğer Doğal Saç Bakım Yöntemleri
      Bademyağı, hindistancevizi yağı ve zeytinyağı da doğal saç bakımı yaparken Rahatlıkla kullanabileceğiniz doğal ürünlerdir. Kullanılan bu yağlar saç derisine daha fazla oksijen gitmesini sağladıkları gibi bu maddeler ayrıca saçlarınıza yumuşaklık ve parlaklık katacaktır.
      Bu maskeleri uygularken saçlarınıza ve saç derinize masaj yaparak uygulamayı ve uygulama sonrasında bu şekilde 30-40 dakika beklemeyi unutmayın. 

 KAYNAK : http://www.myoje.com/evde-dogal-sac-bakimi-nasil-yapilir_6_54295#.UhhkDNJM--M

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !