Gazete Kağıdı ile Saçları Kıvırcık Yapma ( geçici )

1-bildiğimiz aliminyum folyo
2-gazete kagıdı.
3-varsa örgü lastiği
 
Şimdi sizlere herkesin evinde rahatlıkla bulunan bu mazemelerle saçları nasıl kıvırcık yapmayı öğreteceğim.
Bir tek şey istiyorum tarif edeceğim yöntemle bir tane deneme yapın daha sonra heryerini sarın.
 
1-Aliminyum folyoyu 30cm e yakın kesin (1tane kesin beğenirsek 15-20 tane yapacağız)
2-aynı ölçüden 1-2cm daha kısa gazete kağıdı kesin gazetenin eni boyu kestiğiniz folyoya göre olsun kenarlardan 1-2 cm kısa olursa iyi olur.
3-Şimdi folyo yu masanızın üstüne koyun onun üzerinede gazeteyi koyun ve yuvarlamaya başlayın gazetenin amacı yapacağımız bugidiyi biraz kalınlaştırmak.sarma sarar gibi yuvarladığımız folyomuz parmak kalınlığı yada biraz daha büyük olabilir iki ucunu sıkıştırınki açılmasın.
4-Şimdi aliminyum folyodan bir karıştan uzun bir bugidi yaptık. Aliminyum daha iyi ısınıp ve ısıyı yaydığı için daha güzel sonuçlar veriyor.
5-Evet şimdi ense bölgenizden 2-3 parmak kalınlığında bir saç ayırın,
6-saç temiz ve kuru olmalı. Eğer evde köpük jöleniz varsa biraz ayırdığınız tutama sürün. Yoksa çok hafif bir sprey sıkın oda yoksa hafif nemli olabilir.
7-Şimdi bu tutamın dibine aliminyum folyonun ucunu bukerek saçı sıkıştırın ve saçı folyoya döndere döndere sarın; saçın uç kısmını örğu lastiği ile tutturursanız iyi olur. yoksa sardığınız saçın ucunuda folyonun uç kısmını bükerek sıkıştırın. Oda olmazsa bir parça folyo koparıp uc kısmının üstüne dolayınki saçlar açılmasın.
8-Şimdi fön makinesi yardımıyla bu tutamı kurutun. İyice kuruduğundan emin olunca bugidiyi çıkarın.
9-Mükemmel bir dalga çıktığını göreceksiniz.(bu sırrıda kimseye vermezdim ya hadi kıymetimi bilin)
10-Sonucu beğendiyseniz bu gazete ve folyo yardımı ile yaptığımız kıvırcık saçın dalga tiplerini kendiniz ayarlayabilirsiniz. Bugidilerimizin kalınlıklarını istediğimiz gibi ayarlayalım harika kıvırcık saçlar elde edelim.
Evde saçlarımı nasıl kıvırcık yaparım diye düşünmeyin. İşte bu yöntemle istediğiniz kıvırcık saçları yapabilirsiniz. Saçları kıvırcık yapma yöntemi bu kadarla sınırlı deyil tabiki. Kalem kalınlığında bir aliminyum bugidi ile çok kıvırcık saçlar yapabilirsiniz. Yada daha kalın bir aliminyum bugidi ile daha iri dalgalar elde edebilirsiniz
 
 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !